MASAŻ I TERAPIA MANUALNA
Masaże rehabilitacyjne, lecznicze
Masaż leczniczy
Zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.
Stosowany jest w celu złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni,
migrenowego i napięciowego bólu głowy, bólu lędźwiowo – krzyżowego,
pomaga usunąć skurcze nóg. Dzięki rozluźnieniu mięśni łagodzi również napięcie
psychiczne i odpręża.
Masaż sportowy
Stosowany jako pobudzenie aparatu ruchu przed wysiłkiem, oraz do przywrócenia organizmu do równowagi po wysiłku. Zwiększa elastyczność stawów i mięśni,
poprawia wytrzymałość i przygotowuje ciało do uzyskania optymalnej wydajności,
aby lepiej przygotować sportowca do wysiłku fizycznego, oraz zmniejsza
ryzyko wystąpienia kontuzji
Masaż wibracyjny
Aquavibron jest masażem przyrządowym który wywołuje drgania mechaniczne w tkankach masowanych przekazywane poprzez membranę aplikatora. Drgania membrany aplikatora wytwarzane są przez przepływ wody w aplikatorze.Aquavibron wykorzystujemy w masażu dużych i małych grup mięśniowych oraz tkanki podskórnej.
Drenaż limafatyczny
To rodzaj zabiegu stosowany w celu usprawnia krążenia limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie . Jest bardzo ważnym elementem leczenia kobiet po mastektomii, lub przy innych obrzękach limfatycznych.
Diagnostyka narządu ruchu
Terapia McKenzie
Terapia manualna
Nowoczesny system leczenia oparty na badaniu, diagnozowaniu i terapii dysfunkcji w obrębie narządu ruchu (zaburzeń czynnościowych – CZST) powodujących rozmaite dolegliwości (ból, drętwienie, ograniczenie ruchomości itp.) Niektóre z nich mogą powstawać z dala od miejsca, w którym ujawnia się dysfunkcja (np. czynnościowa zmiana stanu tkanek stawu biodrowego będzie powodować ból głowy). W holistycznej terapii manualnej pacjent postrzegany jest całościowo – holistycznie, gdzie fizyczność łączy się nierozerwalnie z psychogennością.
Terapia skupia się na mobilizacji stawów, tkanek miękkich (skóry, mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł), manipulacjach oraz elementach pracy z narządami wewnętrznymi. Dzięki szerokiemu spojrzeniu na mechanizm powstawania choroby(patogenezę), a także możliwości oddziaływania odruchowego, holistyczna terapia manualna znajduje zastosowanie w leczeniu zaburzeń identyfikowanych w wielu dziedzinach medycyny, gdzie nie występują ewidentne zmiany poparte obiektywnymi badaniami (ortopedia, stomatologia, gastroenterologia, ginekologia itp.)
Najczęściej obserwowanym problemem w dolegliwościach jest ból, który w przekonaniu wielu pacjentów powstaje wskutek toczących się zmian zwyrodnieniowych bądź wytwórczych – czy jednak jest to słuszne założenie? Dlaczego pacjenci z takimi samymi zmianami odczuwają tak różne objawy? Uciążliwy ból, bądź jego całkowity brak? Na czym polega mechanizm, dzięki któremu terapia znosi objawy bólowe, choć zmiany, z którymi zgłasza się pacjent pozostały? – Na te i wiele innych pytań znalazła odpowiedź holistyczna terapia manualna, która poddaje leczeniu cały organizm, a nie tylko fragment ciała dający dolegliwości bólowe.